Jeśli pomysł budzenia się w lesie, na pustyni, nad jeziorem lub strumieniem przy dźwięku śpiewu ptaków jest tym, co nazywasz campingiem, to w Arizonie można znaleźć wszystko, czego szukasz. Kemping ten obejmuje zarówno ciepłe noce na pustyni, jak i siedzenie przy ognisku pod sosnami ponderosy, a nawet leniuchowanie nad jeziorem, być może z wędką. Kempingi w Arizonie będą zaskoczeni różnorodnością wrażeń z kempingu. Zimą, kempingi na wyższych wzniesieniach, takich jak Payson, Prescott, Flagstaff i Grand Canyon, są często pokryte śniegiem, ale można udać się na pustynne kempingi wokół Tucson, Phoenix i obszarów dalej na południe, aby uzyskać przyjemne temperatury. Pola kempingowe są z reguły zadbane i bardzo dobrze usytuowane dla podróżnych, którzy chcą zobaczyć najlepsze z cudów natury tego stanu. Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych miejsc do rozbicia namiotu, przyczepy lub kampera.

1 Organowy Pomnik Narodowy Kaktusów

Na dalekim południu Arizony, w pobliżu granicy z Meksykiem, Pomnik Narodowy Kaktusa Organowego jest często pomijanym klejnotem. Dla każdego, kto chce uciec i rozbić obóz pod wypełnionym gwiazdami niebem na pustyni, jest to miejsce, które warto odwiedzić. Kaktusy organowe są ciekawym widokiem, który można zobaczyć tylko w tej części stanu, która przyciąga tutaj większość ludzi. Ale tutejszy krajobraz jest jednym z najpiękniejszych krajobrazów pustynnych w Arizonie. Góry, saguaros, organowy kaktus i to, co można określić tylko jako zieloną pustynię, czynią z tego wyjątkowego obszaru naturalnego piękna. Narodowy Pomnik Fajek Organowych jest również domem dla jednego z najlepszych szlaków turystycznych w Arizonie.

2 Jezioro Powell, Glen Canyon National Recreation Area

Jeden z bardziej wyjątkowych kempingów w Arizonie znajduje się nad brzegiem jeziora Powell, na północ od Page, w Glen Canyon National Recreation Area. Można rozbić namiot lub zaparkować samochód kempingowy wzdłuż linii brzegowej pięknego jeziora Powell i obudzić się, by podziwiać widoki na wodę w kierunku wież piaskowcowych, które wyznaczają linię jeziora. Słuchowisko kempingowe jest idealne, jeśli posiadacie łódź, kajak lub osobistą jednostkę pływającą, ponieważ możecie je zaparkować tuż przy swoim kempingu. Pole kempingowe jest duże i równe, więc jest dużo miejsca, aby wybrać idealne miejsce. Kemping jest bezpłatny, ale wejście do parku jest płatne.

3 Wielki Kanion

Kemping w Wielkim Kanionie to świetny sposób, aby uniknąć codziennego tłumu i mieć ten niesamowity cud świata praktycznie cały dla siebie. Nie ma nic podobnego do uczucia oglądania wschodu lub zachodu słońca nad Wielkim Kanionem, zanim jeszcze wszyscy wycieczkowicze pojawią się lub wyjadą w ciągu dnia. Po południowej i północnej stronie kanionu znajduje się kilka zagospodarowanych pól kempingowych. Południowy brzeg jest bardziej rozwinięty i jest otwarty przez cały rok. Północna strona kanionu jest wyższa i otwarta tylko od 15 maja do 31 października. Kemping na południowym obrzeżu przy kempingu Mather Campground zapewni wam wspaniały dostęp do najbardziej znanych miejsc i szlaków turystycznych w parku. Jeśli nie macie Państwo dostępu do żadnego kempingu, to na południe od wejścia, w lesie narodowym Kaibab, znajduje się bezpłatny kemping rozproszony.