Planowanie wakacji jest ekscytujące, ale opcje są nieskończone, więc ważne jest, aby zastosować pewne kryteria do swoich poszukiwań. Niektóre miejscowości letniskowe są sezonowe i przyciągają najwięcej turystów w czerwcu, lipcu i sierpniu, ale są one również wtedy, gdy wszystkie atrakcje są otwarte w tych miejscowościach.

W miejscach takich jak Whistler w Kanadzie, która ma wiele gór, lub w miejscowości takiej jak Islandia, która ma brutalny sezon zimowy, lato jest idealnym czasem do odwiedzenia, ponieważ drogi i szlaki będą otwarte dla Ciebie, aby w pełni doświadczyć tego, co te miejsca mają do zaoferowania. Nasze najlepsze letnie destynacje bazują na różnych czynnikach, w tym na najlepszej pogodzie i czasie na atrakcje.

Zaplanuj swój następny urlop z naszą listą najlepszych miejsc do odwiedzenia w lecie.

San Diego, Kalifornia

San Diego jest jednym z tych błogosławionych miast, które ma piękną pogodę przez cały rok i jest zawsze tętniące życiem, ale lato jest szczególnie zabawne, aby odwiedzić to miasto w Kalifornii. Z 70 milami linii brzegowej, plaża nigdy nie jest daleko. Mission Beach, Pacific Beach i Coronado Beach to trzy z najlepszych plaż do odwiedzenia.

Lato w San Diego oznacza również festiwale i muzykę w mieście, więc jest to tętniący życiem czas na odwiedzenie, z czymś, co zawsze dzieje się w lokalnych dzielnicach. Istnieją również duże atrakcje, takie jak Balboa Park, w którym znajdują się muzea, ogrody, szlaki rowerowe, 1200 akrów doświadczeń kulturowych, restauracje i słynne San Diego Zoo. Lato w mieście jest popularne, więc zaplanuj wyższe stawki w hotelach.

Nova Scotia, Kanada

Podróż do Kanady latem jest zawsze przyjemna, ale jest to szczególnie piękny czas na podróż do Nowej Szkocji. Półwysep jest przystanią dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, z wodnymi zajęciami takimi jak kajakarstwo, rafting i obserwacja wielorybów. Letnie wędrówki pozwalają na pełny dostęp do szlaków w Parku Narodowym Cape Breton Highlands, szlaku przybrzeżnego Cape Chignecto w Zatoce Fundy oraz innych szlaków z morskim tłem krajobrazowym.

Loty do Nowej Szkocji odbierane są w czerwcu, więc latem łatwiej jest dostać się do prowincji. W czerwcu, lipcu i sierpniu odbywa się wiele festiwali, a są to idealne miesiące na poznanie prawdziwej kultury regionu, z muzyką i lokalnymi wydarzeniami, które świętują dziedzictwo Nowej Szkocji.

Malediwy

Wyspy Malediwy są najbardziej doświadczone latem, kiedy jest sucho. Wzdłuż archipelagu Malediwów znajduje się prawie 1200 wysp, więc istnieje wiele możliwości spędzenia tropikalnych wakacji. Atrakcją wysp są głębokie, błękitne morze, sporty wodne, piękne rafy koralowe i tropikalne plaże.

Latem, w ciepłych i suchych warunkach, można spędzić najwięcej czasu na zwiedzaniu wysp i wód Oceanu Indyjskiego. Wyspy otoczone są rafami, więc przyjemne dni pogodowe sprawiają, że miło jest spędzić czas w wodzie, aby zobaczyć niektóre ze spektakularnych raf i życia wodnego.