Cerkiew greckokatolicka filialna, p.w. Narodzenia Matki Boskiej, wcześniej filia parafii w Hoczwi. 

Czytaj więcej...

Na planie miasta wydanym podczas realizacji projektu „Instytucjonalizacja współpracy terytorialnej w zakresie turystyki w Euroregionie Karpackim” zaznaczone są numerami liczne miejsca warte zobaczenia w Lesku i okolicach.

Czytaj więcej...

Rzymskokatolicki kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bezmiechowej (dawna drewniana greckokatolicka cerkiew filialna z 1830 roku p.w. Narodzenia Matki Bożej) 

Czytaj więcej...

 

Filialny kościół rzymskokatolicki w Manastercu pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego - Dawniej cerkiew w Monastercu 

Czytaj więcej...

Kapliczka przy Alei Krasickich i Park podworski 

Czytaj więcej...

Kościół parafialny pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny

Czytaj więcej...

Stary Rynek na Placu Konstytucji 3 Maja (PLANTY) 

Czytaj więcej...

Zespół Umocnień Nadsańskich -Po podziale Polski, dokonanym na mocy paktu Ribbentrop – Mołotow w 1939 roku powstał pas radzieckich umocnień, które ciągnęły się już przy nowej granicy z III Rzeszą. Na linii Sanu stanęły naprzeciw siebie wojska sowieckie i niemieckie.

Czytaj więcej...

Tajemnice leskiej synagogi - To miejsce w Lesku odwiedzane jest bardzo często i wymieniane przez znawców tematu jako jedyna tego typu budowla w Polsce, bardziej przypominająca mały zamek, niż typową synagogę.    

Czytaj więcej...

Cmentarz żydowski – kirkut. Z cmentarzy żydowskich w Bieszczadach największym i najstarszym oraz najlepiej zachowanym jest kirkut w Lesku. Znajduje się tutaj około 2 tys. macew, czyli żydowskich nagrobków. Najstarsza macewa pochodzi z 1548 roku. 

Czytaj więcej...

Dzwonnica parawanowa przy nieistniejącej cerkwi w Średniej Wsi

Czytaj więcej...

Jadąc drogą krajową E84 w kierunku granicy państwowej przy wyjeździe z Leska, po lewej stronie szosy stoi murowana kapliczka. Została ufundowana przez aptekarza Roberta Barańskiego, rodem z Leska, w 1863 roku jako wotum dziękczynne za szczęśliwy powrót z powstania najstarszego syna Józefa. 

Czytaj więcej...