Świat wypełniony jest tak szeroką gamą wspaniałych celów podróży i pięknych miejsc do zwiedzania, że może być dość trudno sporządzić listę najlepszych. Myślisz o podróżniku, który z jakichkolwiek powodów nigdy nie postawił stopy poza swoim rodzinnym miastem, gdzie mógłby być pierwszym miejscem, które mógłby odwiedzić?

Lista najlepszych miejsc na świecie musi zawierać wielkie miasta, takie jak Nowy Jork, Paryż, Londyn i tak dalej, z których każde jest wypełnione wieloma pojedynczymi miejscami lub miejscami, które trzeba zobaczyć. Lista ta zawiera również konkretne miejsca, zabytki i lokalizacje, z których każde jest godne odwiedzenia we własnym zakresie.

1. Machu Picchu, Peru

Położone wysoko w górach Andów w Peru, Machu Picchu jest obecnie uważane za święte królewskie rekolekcje dla władców Inków. Zbudowane w 15 wieku n.e. i opuszczone niecałe 100 lat później, to odległe miejsce nadal zadziwia swoim idealnie połączonym, bez zaprawy murarskiej, skomplikowanym kamieniem. Ogromne wielotonowe bloki kamienne są doskonale połączone ze sobą, bez użycia zaprawy lub cementu.

Podróż do Machu Picchu rozpoczyna się zazwyczaj w górskim mieście Cusco, które było stolicą imperium Inków. Cusco jest fascynującym miejscem do zwiedzania - na pewno spędzisz tam kilka dni przed lub po swojej przygodzie z Machu Picchu.

Z Cusco do Machu Picchu można wybrać się na wędrówkę Szlakiem Inków, który prowadzi z Cusco do Machu Picchu. Pełna wędrówka trwa pięć dni, ale można też zacząć bliżej i zrobić jedno-, dwu- lub trzydniową wędrówkę wzdłuż szlaku. Większość ludzi jeździ pociągiem z Cusco, który trwa około trzech i pół godziny.

2. Wielki Kanion, Arizona

Ten niesamowity cud natury znajduje się w amerykańskim stanie Arizona. Jest to jedno z tych pięknych miejsc, dla których zdjęcia lub wideo po prostu tego nie robią - sam rozmiar i zakres są trudne do zrozumienia.

Z geologią ukształtowaną w ciągu ostatnich dwóch miliardów lat, tak miliardów, uważa się, że sam kanion o długości 277 mil rozpoczął się około pięciu do sześciu milionów lat temu. Powstał on w wyniku przepływu rzeki Kolorado, która nadal przez nią przepływa i nadal eroduje geologię wzdłuż jej biegu. Wielki Kanion ma do 18 mil szerokości miejscami i do jednej mili głębokości. Wyobraź sobie, że stoisz na krawędzi, spoglądając w dół prostą ścianą skalną prawie na milę do rzeki poniżej.

Większość odwiedzających przybywa do obszaru zwanego Południowym Obrzeżem, a do dyspozycji jest wiele miejsc noclegowych, od namiotów po rustykalny luksusowy kurort przy kanionie, zbudowany z bali. Na odległym północnym wybrzeżu jest kilka miejsc noclegowych, które są rezerwowane z rocznym wyprzedzeniem.

Wielu turystów dociera do kanionu historyczną kolejką Grand Canyon, która kursuje z miasta Williams w Arizonie. 64-milowa linia kolejowa zapewnia rozrywkowy sposób dotarcia do kanionu z jedzeniem i muzyką na żywo na pokładzie. Dla osób jadących kanionem jest to około trzy i pół godziny jazdy na północ od Phoenix (lub na południe od Las Vegas).

3. Rzym, Włochy

Wieczne Miasto jest bardziej jak gigantyczne, żywe muzeum. Zwiedzający są zanurzeni i otoczeni tysiącami lat historii. Jest to stosunkowo zwarte miasto, a trzydniowa trasa zwiedzania prowadzi do minimalnej liczby obowiązkowych miejsc.

Do tych obowiązkowych miejsc dla każdego zwiedzającego należy Koloseum i przylegające do niego Forum Romanum; Panteon; oraz Watykan, osobny kraj w samym środku centrum Rzymu.

Warto również poświęcić trochę czasu na zwiedzanie obrzeży Rzymu. Weź pod uwagę wędrówkę wzdłuż wyłożonego grobem odcinka Drogi Apijskiej, starożytnej rzymskiej supersamochodu, oraz wizytę w jednej z ruin akweduktu poza miastem.