Chociaż Arizona może nie być postrzegana jako miejsce do uprawiania narciarstwa i snowboardu, to jednak jeśli znajdziecie się w południowo-zachodniej części kraju we właściwym czasie, być może znajdziecie wspaniałe warunki narciarskie. W północnej części stanu znajduje się kilka imponujących gór i wiele ośrodków narciarskich. Jest to jedno z niewielu miejsc w Ameryce, do którego można się udać od leżenia w basenie słonecznym do orania w puchu w ciągu jednego dnia.

Ośrodki narciarskie w Arizonie są zabawne. Nie są ani pretensjonalne, ani skomplikowane, zamiast tego jest to zupełnie stara szkoła z dużą ilością ludzi na skoczni. Jazda na nartach w Arizonie jest również przystępna cenowo. Ceny są rozsądne, a na karnetach sezonowych dostępnych jest wiele wspaniałych ofert.

Jeśli chcesz nauczyć się jeździć na nartach, wypożyczalnie, karnety na wyciągi i pakiety edukacyjne są łatwo dostępne i są około 50 procent mniej kosztowne niż w większych ośrodkach na północy. Kiedy już nauczysz się jeździć na nartach, możesz z łatwością ukończyć studia w większych ośrodkach narciarskich w Kolorado lub Utah.

Dowiedz się więcej o tym, dokąd pojechać i czego możesz się spodziewać z naszym przewodnikiem po najlepszych ośrodkach narciarskich w Arizonie.

1. Arizona Snowbowl

Arizona Snowbowl w pobliżu Flagstaff oferuje najlepsze doświadczenia narciarskie w tym stanie. Często nazywany po prostu Snowbowl, ośrodek znany jest z dobrego śniegu, długich tras zjazdowych i dużej ilości terenu. A jeśli nigdy nie jeździłeś na nartach z boku wulkanu, to z pewnością powinieneś odwiedzić Arizona Snowbowl.

Widok ze szczytu Mount Humphreys jest spektakularny w słoneczny dzień. Wysokie równiny wydają się rozciągać na horyzoncie, a w oddali widać inne, mniejsze wulkany.

Ale nie daj się zwieść słonecznym dniom. Na tym wzgórzu, działającym od 1938 roku, działają systemy sztormowe, które mogą zrzucać legendarne ilości śniegu. Nierzadko góra otrzymuje stopę lub dwie stopy śniegu w ciągu dnia, gdy przetaczają się burze.

2. Sunrise Park Resort

Sunrise Park Resort posiada tytuł największego ośrodka narciarskiego w Arizonie. Położony na dalekim zachodzie stanu, niedaleko granicy z Nowym Meksykiem, ten ośrodek narciarski jest bardziej celem podróży niż miejscem jednodniowych wycieczek. Sunrise Park Resort znajduje się wysoko w Białych Górach w Arizonie i ma wysokość 9.200 stóp, a szczyt obszaru obsługiwanego przez wyciągi znajduje się na wysokości 11.000 stóp. W czasie burzy góry łapią poważny śnieg.

Urozmaicenie jest kluczowe w Sunrise, a 69 zjazdów jest rozłożonych na trzy góry: Apache Peak, Sunrise Peak i Cyclone Circle. Każda z nich ma swoje własne odczucia.

Pionowy zjazd ma tu szacowne 1800 stóp, a sześć wyciągów rozmieszczonych strategicznie wokół gór błyskawicznie przywiezie Cię z powrotem na szczyt. Jazda na nartach tutaj skłania się ku poziomom początkującym i średniozaawansowanym, natomiast na szczycie Cyclone Circle czekają na nich wyzwania goniąc za czarnymi diamentami. Wschód Słońca to najlepsze miejsce w Arizonie na długie, zadbane trasy, a przy małych lub nieistniejących linach wyciągowych można przez długi czas strzępić sztruks.

Sunrise Park Resort wprowadził ulepszenia w zakresie sprzętu do naśnieżania. Nowością w ośrodku jest 10 masywnych, w pełni zautomatyzowanych armatek śnieżnych, które pomagają Matce Naturze w razie potrzeby.

3. Mt. Lemmon Ski Valley

Mieszkańcy Tucson uważają Mt. Lemmon Ski Valley za swój własny ukryty klejnot skoczni narciarskiej. Położona w Coronado National Forest w górach Santa Catalina, jest oddalona tylko godzinę i trochę od centrum Tucson. Mimo, że 80-minutowy podjazd z Tucson może być czasami przygodą, cel jest tego wart.

Miłośnicy Alp lubią "jeździć na nartach na lemoniadzie", a to oznacza krótkie, ale przyjemne zjazdy, zjazdy i zjeżdżanie na starym, dwuosobowym krześle i powolną jazdę z powrotem na szczyt. 22 nartostrady są rozłożone na 200 akrów i mają pionowy spadek o wysokości 950 stóp. Jeśli ostatnio przeszła burza, zjeżdżamy na nartach lub zjeżdżamy na desce, a także przez masywne sosny z konarami obfitującymi w śnieg.

Jeśli zapomnieliście spakować narty i buty lub snowboard, ponieważ planowaliście wycieczkę na pustynię, wypożyczalnia jest dostępna. Mt Lemmon Ski Valley jest wspaniałym miejscem do nauki. Trasy zjazdowe są łagodne, a lekcje tanie. Szkoła narciarska Brian Ashby w mgnieniu oka podniesie cię i zjedzie na nartach, nawet jeśli nigdy nie byłeś na nartach.