Mając tak wiele do zobaczenia w tym rozległym kraju, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć, jeśli chodzi o planowanie podróży po Stanach Zjednoczonych. Światowej klasy miasta, niektóre znane z historii i inne znane z zabawy lub przepychu, dają odwiedzającym szerokie spektrum miejsc do wyboru. Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych mogą po prostu zależeć od osobistych zainteresowań.

Wzdłuż Wschodniego Wybrzeża, Nowy Jork i Waszyngton, D.C. oferują dwa unikalnie różne doświadczenia miasta. Wzdłuż Zachodniego Wybrzeża, San Francisco i Los Angeles są gorącymi miejscami dla turystów. Na południowym zachodzie, Las Vegas ożywia pustynię, a Wielki Kanion pokazuje jedno z największych dzieł natury. Za lądem znajdują się plaże Waikiki i tropikalne Hawaje. To tylko kilka kluczowych miejsc, ale wspaniałe miejsca dla każdego rodzaju podróżnika można znaleźć w całym kraju.

Odkryj więcej Ameryki dzięki naszej liście najlepszych miejsc do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych.

1. Nowy Jork

Nowy Jork jest jak żadne inne miasto na świecie, i to takie, którego trzeba doświadczyć, aby w pełni docenić. Dla tych, którzy przyjeżdżają tu po raz pierwszy, spacer po ulicach może być jak spacer po planie filmowym, ze słynnymi miejscami na każdym kroku, od Empire State Building, do Rockefeller Plaza, Chrysler Building, Central Park, Times Square, 5th Avenue, Broadway i oczywiście Statua Wolności.

Zwiedzanie w ciągu dnia, wieczorny pokaz na Broadwayu, praca na czas na zakupy, relaks i wspomnienia przy fantastycznym posiłku. To jest Nowy Jork. Zbyt wiele do zobaczenia i zrobienia w dzień lub w weekend, jest to miasto warte odwiedzenia raz za razem.

Zakwaterowanie: Gdzie zatrzymać się w Nowym Jorku

2. San Francisco

To urocze i malownicze miasto na Zachodnim Wybrzeżu jest idealnym miejscem na ucieczkę dla par, singli i rodzin. Sławne miejsca, urocze uliczki, piękne widoki i jadalnia na świeżym powietrzu są częścią tego, co czyni San Francisco tak wspaniałym miejscem do odwiedzenia.

Wybierz się na rejs po Zatoce San Francisco, zwiedź Alcatraz, przejedź się mostem Golden Gate, przejedź się po Fisherman's Wharf lub wskocz do ulicznego samochodu, aby zwiedzić okolice miasta.

Lato lub jesień to wspaniały czas na zwiedzanie, ale klimat jest tu łagodny i o każdej porze roku jest przyjemny.

Zakwaterowanie: Gdzie zatrzymać się w San Francisco: Najlepsze tereny i hotele w San Francisco

3. Wielki Kanion

Wielki Kanion jest jednym z tych obowiązkowych miejsc, które od pokoleń przyciągają turystów. Spoglądając przez ściany kanionu na niekończący się horyzont i niezgłębioną głębię poniżej jest jednym z najważniejszych punktów każdej podróży w Stanach Zjednoczonych.

Zwiedzanie Wielkiego Kanionu można z łatwością odbyć podczas jednodniowej wycieczki z Las Vegas lub Phoenix, a także z kilku mniejszych miast w okolicy, lub włączyć do większej podróży samochodem przez Arizonę i okoliczne stany. Wycieczka pociągiem z Williams, AZ jest kolejnym wspaniałym sposobem na poznanie kanionu.

Południowy brzeg Wielkiego Kanionu, który jest najpopularniejszym i najczęściej odwiedzanym odcinkiem, można odwiedzić o każdej porze roku. Droga na północną krawędź Wielkiego Kanionu jest zimą zamknięta z powodu śniegu.