Wysokiej klasy hotele safari w RPA należą do najlepszych i najdroższych hoteli na świecie i oferują jedne z najlepszych w Afryce. Większość z nich znajduje się w prywatnych rezerwatach przyrody graniczących z Parkiem Narodowym Kruger, takich jak Sabi Sand, z bogatą przyrodą i nielicznymi innymi turystami. Doświadczeni przewodnicy i tropiciele zabiorą Cię prosto do akcji w pojazdach safari na świeżym powietrzu, z regularnymi obserwacjami Wielkiej Piątki (lwa, lamparta, słonia, nosorożca i bawoła), jak również zdumiewającą różnorodnością innych dzikich zwierząt. Luksusowe domki safari znajdują się również w innych obszarach dzikiej przyrody w RPA, w tym w spieczonym regionie Kalahari na Przylądku Północnym oraz w prywatnych rezerwatach dziczyzny w spektakularnej i różnorodnej prowincji KwaZulu Natal.

Te ekskluzywne i kameralne, ekskluzywne i przyjazne środowisku loże oferują prawdziwie małą grupę luksusowych przeżyć w dziczy, z wyjątkową obsługą. W cenę wliczone są pyszne posiłki dla smakoszy oraz większość napojów, często podawanych w formie lucerny, a także poranne i wieczorne jazdy na gry. Większość z nich oferuje również piesze safari. Słowo do rozsądku: Dobrym pomysłem jest podzielenie czasu pomiędzy dwa lub więcej loży w różnych miejscach, aby zmaksymalizować różnorodność oglądania gier. Rodziny chętnie dowiedzą się, że wiele z tych obozów przyjmuje dzieci.

1 Royal Malewane

W Thornybush Game Reserve, graniczącym z Kruger National Park, Royal Malewane jest nie tylko jednym z najlepszych hoteli safari w RPA, ale także jednym z najlepszych hoteli na świecie. Klasyczna atmosfera starego świata wyznacza tutaj scenerię dla safari, które może pojawić się bezpośrednio w dzienniku Hemingway'a. Zwierzęta swobodnie wędrują po obozie, a ten szczególny rezerwat, położony na północ od Sabi Sand, znany jest ze spektakularnych widoków dziczyzny i obfitości lwów.

Ozdobione w eklektycznym, kolonialnym stylu, osiem klimatyzowanych apartamentów (w tym dwa oddzielne, dwupokojowe apartamenty Royal Suites) emanuje pozorną elegancją. Dywany w orientalnym odcieniu klejnotów przykrywają podłogi, strzecha wychodzi między belkami stropowymi, prywatne baseny wgłębne wabią na rozległe pokłady z widokiem na busz (a czasami odwiedzające słonie), a afrykański kurz można zmyć w prywatnych prysznicach na wolnym powietrzu. Africa House, sześciopokojowa, ekskluzywna willa z prywatnym szefem kuchni, jest również dostępna dla rodzin i grup. Eksperckie zespoły tropicieli i przewodników przeszukują busz, aby przynieść Ci akcję "Big Five".

Kiedy nie oglądasz zwierząt, możesz skorzystać z rozpieszczającej terapii w wielokrotnie nagradzanym bush spa lub ćwiczyć na w pełni wyposażonej siłowni. Wielu gości lubi łączyć pobyt tutaj z jedną z lóż położonych dalej na południe, jak np. Boulders, ale zarezerwuj jak najwcześniej, ponieważ Royal Malewane często wypełnia się z rocznym wyprzedzeniem. Dzieci od lat dziesięciu są mile widziane w luksusowych apartamentach, a dzieci w każdym wieku są mile widziane w apartamentach Royal Suites i Africa House.

Zakwaterowanie: Gdzie mieszkać w Royal Malewane 

2 Singita Sabi Sand

Bordering Kruger, w Sabi Sand Game Reserve, najstarszym z prywatnych rezerwatów w RPA, Singita Sabi Sand emanuje szykiem safari, z motywami plemiennymi, teksturowymi akcentami i współczesnym wyczuciem. Rezerwat obejmuje 45.000 akrów dzikiej przyrody z dużą koncentracją zwierzyny, w tym Wielką Piątkę, oraz częstymi obserwacjami z bliska lamparta.

Można tu wybierać spośród trzech różnych luksusowych loży: Boulders, Ebony, i Castleton. Boulders Lodge, nad brzegiem rzeki Sand River, jest jedną z najlepszych loży na świecie. Okna szklane od podłogi do sufitu zamykają każdy luksusowy apartament, a wystrój inspirowany jest tonami i fakturą natury. Pomyśl o rustykalnej elegancji, z kamiennymi akcentami, rzeźbiarskimi podporami pni drzew i pokojami na wolnym powietrzu, które wprowadzają do środka. Równie elegancki, Ebony Lodge posiada namiot Camp feel z odsłoniętymi strzechą dachami i akcentami beżowego płótna. Każdy z 12 apartamentów posiada swój własny basen, a apartamenty z dwiema sypialniami są idealne dla rodzin. Z widokiem na studnię wodną Castleton przypomina wiejskie gospodarstwo rolne, w którym znajdują się wspólne pomieszczenia mieszkalne, aczkolwiek w jednym z nich znajduje się basen, korty tenisowe i gabinety odnowy biologicznej. Goście śpią tutaj w oddzielnych domkach zraszanych wokół terenu, a dzieci w każdym wieku są mile widziane.

Oprócz dwudniowych jazd na rowerach górskich, pieszych safari, wizyt w lokalnych wioskach i strzelania z łuku dla tak pochylonych. Na miejscu znajduje się również centrum fitness z pięknym widokiem na busz.

3 Ulusaba Rock Lodge i Safari Lodge

Należące do Sir Richarda Bransona, Ulusaba Rock Lodge i Safari Lodge leżą w spektakularnych miejscach na zachodnim krańcu Sabi Sand. Oglądanie zwierzyny jest doskonałe, z całą Wielką Piątką w obfitości, jak również dzikie psy, pawiany, impala, gepardy i wiele gatunków ptaków. Ulusaba oferuje wyjątkowe zakwaterowanie w dwóch dramatycznych miejscach: Rock Lodge znajduje się wysoko na koppie (skalisty szczyt), z zapierającymi dech w piersiach widokami na rozległe pustkowia poniżej. Stożkowate dachy kryte strzechą, wystające ze szczytu koppia, wyglądają jak kapryśny pałac w afrykańskim stylu. Każdy z ośmiu pokoi jest niepowtarzalny.