Big Bend to duży park, a poruszanie się po nim zajmuje sporo czasu. Opcje zakwaterowania w parku są ograniczone do trzech głównych kempingów, backcountry camping, lub Chisos Mountain Lodge w stylu motelu. Większość odwiedzających zakłada bazę w jednym z pobliskich miast, choć możliwości zakwaterowania poza parkiem są nadal bardzo ograniczone, szczególnie jeśli chodzi o jakość zakwaterowania. Najlepsze opcje można znaleźć w uroczym miasteczku Marathon lub w miejscowości wypoczynkowej Lajitas. Oba te miejsca oferują piękne noclegi, które mogą sprawić, że Twoje wakacje staną się niezapomnianą podróżą. Marathon leży około 40 mil na północ od parku po wschodniej stronie. Lajitas znajduje się około 20 mil od zachodniego wejścia do parku. Choć może się wydawać, że jest to dosyć długa podróż do parku, to jednak jazda jest łatwa i warto zatrzymać się w niektórych pięknych kwaterach w tych miastach.

Inne miasta w okolicy to dwie sąsiadujące ze sobą społeczności Study Butte i Terlingua, w tym pobliskie Terlingua Ghost Town, oddalone od parku od zachodniej strony o około 3 do 10 mil. Łączna liczba mieszkańców tych miast wynosi nieco ponad 300 osób, a możliwości zakwaterowania są tutaj ograniczone.

Miejsce pobytu może po prostu zależeć od tego, z którego kierunku przybywacie. Maraton jest główną bramą dla gości przybywających ze wschodu i północy, w tym z Houston, Dallas, Austin i San Antonio. Lajitas i Terlingua są głównym wyborem dla turystów przybywających z zachodu. Poniżej prezentujemy najlepsze hotele i kurorty w obszarze Parku Narodowego Big Bend:

1 The Gage Hotel, Marathon

Maraton jest zdecydowanie najbardziej urokliwym miastem w pobliżu parku, a jednym z głównych powodów, dla których warto odwiedzić Maraton jest pobyt w zabytkowym hotelu Gage. Ta luksusowa nieruchomość, z pięknym basenem i uroczymi pokojami, nie posiada w apartamentach telewizorów. Zamiast tego, oferują kuszące miejsca do spotkań towarzyskich, od głównego holu z ogromnym kominkiem, po pokój telewizyjny dla tych, którzy po prostu nie mogą przegapić ważnej gry, oraz ogromny pierścień ognia na dziedzińcu, gdzie goście są zapraszani do zbierania ogniska każdej nocy. Jest to wspaniałe miejsce na spotkania z ludźmi i inspirujące rozmowy. Hotel Gage znany jest również z bajecznej kolacji w 12 Gage Restaurant, gdzie znajdziesz jedne z najlepszych potraw w całym regionie.

2 Lajitas Golf Resort, Lajitas

Po zachodniej stronie Parku Narodowego Big Bend, około 20 mil od bramy parku, znajduje się Lajitas Golf Resort. Jak prawdziwa oaza na pustyni, można zobaczyć zielone drzewa i trawę pola golfowego u podnóża gór, gdy się do niego podejdzie. Ten duży kompleks jest miejscem, gdzie można się zrelaksować i rozpieszczać. Znajduje się tu 18-dołkowe pole golfowe zaprojektowane przez Lanny Wadkins, piękny basen, przeszklona restauracja z widokiem na malownicze wzgórza i wszelkiego rodzaju możliwości rekreacyjne.

Lobby główne i budynki łączące, w których znajdują się urządzenia, centrum fitness i centrum rozrywki, zostały zaprojektowane w starym zachodnim stylu, z zadaszonymi drewnianymi chodnikami i meblami inspirowanymi kołami wagonowymi. Ośrodek posiada kilka budynków z pokojami gościnnymi, z których każdy jest wyjątkowy. Niektóre z nich znajdują się w pobliżu basenu, inne wychodzą na pole golfowe, ale każdy z nich oferuje duże apartamenty i eleganckie wyposażenie.

3 Eve's Garden Bed and Breakfast, Marathon

Dla ekologicznie nastawionych i kochających naturę, którzy nadal chcą mieć wysoki poziom komfortu i atmosfery, Eve's Garden B&B jest miejscem, w którym można się zatrzymać. W miasteczku Maraton, jako "Organic Bed & Breakfast and Ecology Resource Center", oferują wyjątkową koncepcję zakwaterowania. Ta kolorowa karczma, z romantycznymi łukami i rozległą architekturą w stylu adobowym, jest spokojnym schronieniem na spokojnej ulicy. Kryte ogrody organiczne zapewniają całoroczne kwiaty, a centralny dziedziniec wraz z sadzawką i herbaciarnią to piękne miejsca do odpoczynku i spotkań z innymi gośćmi. Wszystkie pokoje gościnne są indywidualnie urządzone w różnych kolorach i ozdobione ciekawym i eleganckim wystrojem. Podobnie jak w hotelu Gage, goście mogą tu oderwać się od telewizora i przytulić się książką na krześle do czytania. To miejsce jest prawdziwą perełką na wysokiej pustyni.