Nieco ponad 163,000 mil kwadratowych malowniczego wybrzeża i miejskiego piękna do odkrycia, Kalifornia może być tylko najlepszym miejscem na wakacje. Ten duży stan jest domem dla wspaniałej różnorodności doświadczeń resortowych, od dzikiej i wspaniałej dorosłej Ventana Big Sur na Pacific Coast Highway, która oferuje wszystko, od spacerów z przewodnikiem do Tai Chi do luksusowych doświadczeń plażowych, jak San Diego Hotel del Coronado. Kurorty te przyciągają również szeroką gamę turystów. Pary na romantycznym wyjeździe mogą pokochać luksusowe odosobnienie Belmond El Encanto na wzgórzach nad Santa Barbara, podczas gdy rodziny mogą nigdy nie chcieć opuszczać ośrodka Omni Rancho Las Palmas Resort (z własnym parkiem wodnym) poza Palm Springs. Zaplanuj swoje następne wakacje w Golden State z naszą listą najlepszych kurortów w Kalifornii.

1. Fairmont Grand del Mar

Fairmont Grand del Mar znajduje się na 400 hektarach w zachwycającym kanionie przybrzeżnym położonym zaledwie pięć mil od oceanu i niedaleko centrum San Diego. Ośrodek jest cudownie urokliwy, urzekając stylową atmosferą śródziemnomorskiej posiadłości z dawnego świata, doskonale wpisując się zarówno w jego architekturę, jak i pięciogwiazdkową obsługę. Pokoje i apartamenty są eleganckie i luksusowe, z wszystkimi wadami modowymi, a z dala od pokoi jest wiele do zrobienia. Udogodnienia na miejscu to zaprojektowane przez Toma Fazio pole golfowe, wysokiej klasy spa, zajęcia z jogi i fitness, cztery baseny oraz Klub Odkrywcy dla dzieci. Istnieje również kilka możliwości wyboru dań, w tym bardzo elegancki Addison, który jest jedyną pięciogwiazdkową i pięciodiamianową restauracją w południowej Kalifornii.

2. Dolina Meadowood Napa

Dolina Meadowood Napa to doskonały wybór na romantyczny wypoczynek. Luksusowa posiadłość położona jest na 250 hektarach pagórkowatego lasu dębowego i charakteryzuje się ustronnym i przytulnym klimatem. Noclegi są mieszanką pokoi, apartamentów i domków, które wyposażone są w kalifornijskie łóżka królewskie obłożone wysokiej klasy pościelą, zewnętrzne werandy lub tarasy i kominki. Z dala od pokoi, jest wiele do zrobienia na terenie tego ośrodka docelowego, w tym wędrówki na czterech milach szlaków; gra w dziewięć dołków golfowych; udział w grze w krokieta; pływanie w jednym z dwóch basenów; lub po prostu relaks w spa, które oferuje również łaźnię parową, saunę i łaźnie mineralne. Na miejscu znajduje się wiele restauracji, w tym jedna z trzema gwiazdkami Michelin.

3. Four Seasons Resort Santa Barbara The Biltmore

Wznowiony po gruntownej renowacji po zniszczeniach w 2018 roku, Santa Barbara, Four Seasons Resort The Biltmore Santa Barbara po raz pierwszy otworzył swoje podwoje w 1927 roku. Położony na 22 hektarach pięknego terenu po drugiej stronie drogi od Butterfly Beach, nieruchomość jest hiszpańsko-kolonialna w konstrukcji z klasycznymi czerwonymi dachówkami, ścianami adobe i belkami drewnianymi. Goście mogą wybrać jeden z pokoi lub apartamentów w głównym budynku, które są przestronne i wygodne z nowoczesnym kalifornijskim wystrojem casual, lub jeden z 12 bungalowów rozproszonych wokół obszaru ogrodu dżungli, które są idealne na romantyczny weekend. Udogodnienia na miejscu to dwa baseny, urocze spa i dwie restauracje, w tym jedna z włoską.

4. Rancho Valencia Resort & Spa

Położony na 45 wspaniale utrzymanych akrach wypełnionych drzewami oliwnymi i kwiatami w Rancho Santa Fe, które znajduje się około 30 minut jazdy na północ od San Diego, Rancho Valencia Resort & Spa to fantastyczny luksusowy wybór dla tych, którzy szukają romantyzmu i relaksu - wraz z doskonałym jedzeniem. Rustykalne, bogate pokoje w stylu hacjendy mają kolorowe elementy wystroju, głębokie wanny do moczenia i zachwycająco wygodne łóżka. W pokojach panuje piękna, śródziemnomorska atmosfera. Z dala od pokoi znajduje się spa z szeregiem zabiegów, w tym ziołowe okłady do ciała, a także dwa podgrzewane baseny i jacuzzi, sala do ćwiczeń z codziennymi zajęciami, zaplecze do tenisa, piłki bocce i krokieta oraz dwie restauracje.

5. Ranczo Calistoga, An Auberge Resort

W pięknej dolinie Napa, Ranczo Calistoga zajmuje 157 akrów pagórkowatego terenu dębowego w ustronnym kanionie. Ideą jest tu połączenie przestrzeni mieszkalnych wewnątrz i na zewnątrz, a ośrodek czyni to pięknie z zakwaterowaniem w 50 wolnostojących jedno- i dwupokojowych domkach. Są one wykonane z cedru i są eleganckie, z oknami od podłogi do sufitu oraz zewnętrznymi salonami z kominkami. Udogodnienia na miejscu w tej przyjaznej rodzinie posiadłości obejmują basen na świeżym powietrzu, prywatne jezioro, siłownię i spa, które również jest zgodne z koncepcją indoor/outdoor. Na terenie obiektu znajdują się również dwie restauracje.