Sedona jest jednym z najbardziej malowniczych rejonów Arizony i jednym z najlepszych miejsc dla przypadkowych turystów, którzy chcą spędzić kilka godzin na spacerach po czerwonych skałach lub po dramatycznych kanionach. Tutejsze szlaki wahają się od łatwych, przyjaznych dla rodzin ścieżek wokół tyłków lub wzdłuż podstawy ścian klifowych do bardziej wymagających tras, które poprowadzą Cię wysoko nad miastem do grzbietów z bajecznymi widokami. Oprócz niesamowitych widoków, inne atrakcje na niektórych szlakach to naturalny most, rzeki i strumienie, dzika przyroda, a nawet wiry energetyczne. Szlaki turystyczne wokół Sedony, położone na wysokości ponad 4300 stóp, nie są tak gorące jak te na pustyni wokół Phoenix czy Tucson, ale są na tyle niskie, że można tu wędrować przez cały rok. Wejdź na szlaki z naszą listą najlepszych wędrówek w Sedonie.

Zobacz też: Gdzie zatrzymać się w Sedonie

1. Cathedral Rock Hike

Przy tak wielu wspaniałych wędrówkach w okolicy, trudno powiedzieć, która z nich jest absolutnie najlepsza w Sedonie, ale kiedy ludzie widzą przełomową Skałę Katedralną, turyści bez wątpienia pytają, czy mogą się na nią wybrać. Ten popularny szlak oferuje fantastyczne widoki na Bell Rock, Courthouse Butte, kolorowy Mogollon Rim, a po dotarciu do siodła, widoki na falujący krajobraz na zachód. Jest również domem dla jednego ze słynnych wirów energetycznych Sedony.

Szlak biegnie po wschodniej stronie Skały Katedralnej, przez stosunkowo płaski obszar, a następnie wznosi się w górę skał, przecinając Szlak Templeton. Niektóre odcinki są dość strome i mogą być nieco podstępne. Na pewno będzie wymagał użycia rąk i stóp. Szlak jest około jednomilową wycieczką w obie strony, o łącznym wzroście wynoszącym 550 stóp.

Najwyższym punktem na szlaku jest siodło pomiędzy dwoma masywnymi wieżami, a to jest punkt zwrotny. Niektórzy turyści decydują się sprawdzić swoje nerwy, idąc wąskim gzymsem po prawej stronie do punktu widokowego, trzymając się kurczowo zbocza góry. Większość ludzi nie próbuje tego robić. Szlak znajduje się w połowie drogi Back O Beyond Road, przy autostradzie 179, pomiędzy Sedoną i Village of Oak Creek.

2. Doe Mountain Trail

Wspaniałe widoki, samotność i niepowtarzalna szansa na wędrówkę po szczycie mesy sprawiają, że jest to kolejny najlepszy kandydat na najlepszą wędrówkę w Sedonie. Jest to 1,2-kilometrowa trasa z równomiernym i stopniowym podjazdem, która prowadzi na płaski szczyt góry Doe Mountain. Tutaj ścieżka jest płaska i prowadzi z jednego końca mesa na drugi. Wierzchołek góry wydaje się dość oddalony od doliny poniżej, jak ziemia cała do własnej, ale nadal można zobaczyć ptaki, króliki i inne dzikie zwierzęta.

Mimo, że jest to popularna wędrówka, łatwo jest znaleźć swój własny kawałek samotności, aby popatrzeć na ten wspaniały krajobraz. Widoki rozciągają się we wszystkich kierunkach, ale niektóre z charakterystycznych cech to Mescal Mountain, Courthouse Butte, Fay Canyon i Bear Mountain. Najlepsze widoki są na południowo-zachodnim krańcu Mescal Mountain. Całkowity wzrost wysokości wynosi około 425 stóp, a przyczółek znajduje się przy Boynton Pass Road (FS152C), gdzie znajduje się obszerny parking.

3. Fay Canyon

Ta łatwa, 2,4-milowa trasa prowadzi przez malowniczy Fay Canyon, położony w jednym z najpiękniejszych rejonów Sedony. Wędrówka pozwala dotrzeć prosto do serca czerwonych skał, spacerując pod dramatycznymi ścianami klifowymi i wiszącymi ogrodami. W przeciwieństwie do wielu innych szlaków turystycznych wokół Sedony, ten biegnie przez obszar drzew i oferuje trochę cienia przez większość drogi, szczególnie wiosną i latem, kiedy wszystkie liście są wyłączone. Szlak kończy się przy górującej formacji skalnej i ścianach kanionu po obu stronach. Znak oznacza koniec utrzymywanej trasy, ale można wędrować za znakiem i wejść na skały, aby uzyskać lepsze widoki z powrotem na kanion. Wędrówka ta ma tylko niewielki przyrost wysokości 190 stóp i nadaje się dla amatorów wędrówek o wszelkich zdolnościach, zwłaszcza dla dzieci, które chętnie będą się wspinać na głazach na końcu trasy.